ČESKÉ RUČIČKY je název přehlídky vítězů národních a mezinárodních učňovských soutěží odborných dovedností jedenadvaceti vybraných oborů, od automechanika, přes cukrářku, číšníka, dřevorubce, instalatéra, klempíře, kuchaře, pokrývače, tesaře až po zahradníka či zámečníka.

     Čtvrtý ročník přehlídky a slavnostní galavečer České ručičky 2012, který se uskutečnil ve středu 20. června 2012 v brněnském Divadle Reduta, byl posledním, na kterém jsme participovali.

      Přehlídku České ručičky vyhlašuje Jihomoravský kraj spolu s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvem průmyslu a obchodu, Ministerstvem zemědělství, Ministerstvem práce a sociálních věcí, Hospodářskou komorou České republiky, CzechInvestem a Svazem českých a moravských výrobních družstev. Organizátorem je Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy. Hlavními  partnery byly za působení SPORTMEDIA Jihomoravská plynárenská, člen skupiny RWE, Česká spořitelna a.s. a hlavními mediálními partnery Česká televize a Český rozhlas. České ručičky našly podporu i u významných osobností České republiky. Za všechny jmenujeme prezidenta České republiky Václava Klause, jehož vzkaz Českým ručičkám byl vždy  povzbuzením nejen pro všechny oceněné. Poslední ročníky se konají bez podpory SPORTMEDIA, ale nadále zůstáváme ku pomoci všem, kterým osud řemesel a učňovského školství není lhostejný. A myslí to upřímně. Jak říká současný prezident České republiky Miloš Zeman – poctivě.   

 

 

 Více na 

www.ceskerucicky.org