Jubilejní desátý ročník byl posledním, na kterém jsme se podíleli.   

Do dalších let přejeme festivalu hodně spokojených diváků a věříme,

že tato ojedinělá filmová benefice bude i nadále pomáhat potřebným dětem...

 

JIHOMORAVSKÝ FESTIVAL POHODOVÝCH FILMŮ - prezident.jpg (normální)

 

 

 

JIHOMORAVSKÝ

FESTIVAL POHODOVÝCH FILMŮ, 10. ročník

 

Festival pohodových filmů jsem v roce 2010 uspořádal ve spolupráci s klubem Šelepova No.1 již podesáté. Jihomoravští partneři letos festival bohužel nepodpořili, a tak jsme v roce 2010 „zůstali doma“. Ale i tak se bylo v Brně na co dívat a co poslouchat.

Prvními festivalovými hosty byli populární herec Jiří Krampol, producent obou promítaných filmů – Bobule a 2 Bobule – Tomáš Vican a největší představitel nejmenší role ve druhém jmenovaném filmu, Miloš Škrdlík.

Festival pokračoval v úterý 28. září 2010, kdy uplynulo přesně osmdesát let od prvního startu na Masarykově okruhu v Brně. Právě tento den patřil vzhledem k datu konání k vrcholům jubilejního festivalu. Díky Sylvii Zouharové – Dykové z Technického muzea v Brně se podařilo přivézt přímo na pódium zaplněné Šelepky historický ČZ Walter z 50. let minulého století, v jehož skrytu besedovaly motocyklové legendy Miroslav Čada a Frank Mrázek. Svoje dva videofilmy, pochopitelně inspirované Masarykovým okruhem, předvedl producent a motoristický filantrop František Kocman a povídka Smrt pana Baltazara z filmu Perličky na dně byla pak třešinkou na dortu při netradičním, ale o to zajímavějším pokračováním tradičního pohodového festivalu. Desátý jubilejní ročník se konal i s podporou městské části Brno-střed, a tak se ke slovu dostal pochopitelně také pan starosta Libor Šťástka a další zástupci městské části. A soudě podle výrazů auditoria to nebylo slovo nezajímavé.

O závěr Festivalu pohodových filmů, který byl věnován úsměvům Ladislava Smoljaka, se postarali hosté z Divadla Járy Cimrmana. Tleskalo se Václavu Kotkovi a Zdeňku Svěrákovi, který ocenil také skutečnost, že dobrovolné vstupné připadne i z desátého ročníku festivalu Nadačnímu fondu pro opuštěné děti Rozum a cit, jehož patronkou je herečka Naďa Konvalinková. I za umožnění této skutečnosti děkuji ještě jednou všem brněnským partnerům a věřím, že i oni považují podporu tradiční brněnské kulturní benefice za zdařilou a potřebnou.

 

Vladimír Koudelka, listopad 2010

 

VÍCE VE FOTOGALERII